Światowy Dzień Walki z Depresją

Sprawozdanie #SzkołaPamięta 2022

Sprawozdanie z przebiegu

Akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”

W Bursie Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu

 

W roku szkolnym 2022/2023 Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu kolejny raz włączyła się do patriotycznej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła pamięta”. To akcja odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii- tej ogólnonarodowej i lokalnej. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach Akcji Szkoła Pamięta podjęte zostały w Bursie działania upamiętniające lokalnych bohaterów jak również przyczyniające się do lepszego  poznania historii swojego regionu:

  1. ,,Miejsca Pamięci Narodowej” – wyjście z wychowankami pod Pomnik Pamięci Ofiar Faszyzmu Anioł Śmierci oraz Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego.
  2. ,,Quiz z historii odzyskania niepodległości”- zajęcia, podczas których wychowankowie rozwiązywali e- Quiz dotyczący wiedzy z zakresu historii odzyskania niepodległości.
  3. ,,Patriotyczne karaoke”- wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  4. ,,Kokarda narodowa- zajęcia, na których wychowanki wykonywały ręcznie kokardy narodowe w barwach biało-czerwonych - symbol patriotyczny.
  5. ,,Prosta historia – film edukacyjny o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

Działania realizowane w ramach Akcji MEiN ,,Szkoła pamięta” miały na celu uwrażliwić wychowanków na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani zarówno z historią naszego regionu jak i społeczności.

W akcji brali udział Wychowankowie ze wszystkich grup wychowawczych pod opieką Wychowawców Bursy. Działania realizowane we współpracy Koła historii i kultury, Koła ekologicznego, Koła zespół wokalny, Koła komputerowego oraz Koła sportowego.

Sprawozdanie z przebiegu akcji ,,Szkoła pamięta” przeprowadzonej w Bursie Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu zamieszczone zostało na stronie internetowej placówki.