VII Festiwal Talentów Młodzieży

 

 W dniu 5.04.2017 r. w  sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbył się VII Festiwalu Talentów Młodzieży pod hasłem „Pozwólmy Młodym Rozwinąć Skrzydła” organizowanym przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu przy współpracy Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Jury konkursowe oceniało 18 wykonawców (soliści i zespoły) w kategoriach:

·        muzyka i śpiew,

·        małe formy sceniczne,

·        sztuki plastyczne i fotografia,

·        taniec i inne sztuki. 

Wyróżnienia otrzymali: Michał Borowski z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w kategorii  sztuki plastyczne i fotografia oraz Karol Saj i Szymon Powęska z ZSP Nr 2 w  kategorii  muzyka i śpiew.

Pierwsze miejsce w kategorii małe formy sceniczne (teatr, recytacja, kabaret, itp) otrzymał zespół PARADOS z ZSP Nr 1 za spektakl „Księżniczki Ekonomika”. W kategorii taniec i inne sztuki pierwsze miejsce otrzymał Karol Chmiel z ZSP Nr 3 za taniec „Brand New Kick”. Jury przyznało 2 pierwsze miejsca w kategorii muzyka i śpiew: Adrianie Różańskiej reprezentującej MDK za „Rannin” i Mateuszowi Antonow z I Społecznego LO za „Życia mała garść”.

Grand Prix festiwalu Jury przyznało Karolowi Chmiel. 

Przed występem gościa specjalnego prezentowali się partnerzy organizacyjni festiwalu. W ramach prezentacji bursy ujęty został wątek  idei transplantacji i dawstwa szpiku kostnego. Koordynator ds. transplantacji Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu Pani Anna Gradziuk z zaproszonymi gośćmi po przeszczepach dali świadectwo o sensie i jakości życia po transplantacji.

Następnie Pan dr Janusz Skwarek z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu zachęcał do skorzystania z oferty uczelni.

Gościem specjalnym VII Festiwalu Talentów Młodieży był zespół Power Play.

 

Zdjęcia 2

Zdjęcia 3

http://zyciezamoscia.pl/reportaze/pozwolmy-mlodym-rozwinac-skrzydla-vii-festiwal-talentow/