Spotkanie z Rodzicami

W dniu 24.05.2024 r. ( piątek) o godz. 14.00  w świetlicy głównej Bursy odbędzie się spotkanie Dyrekcji i Wychowawców z Rodzicami naszych Wychowanków.

                                                                                                                                                      Zapraszamy

Zdrowe odżywianie

W roku szkolnym 2018/2019 w ramach realizacji Programu Szkoła Promująca Zdrowie w Bursie Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu priorytetem jest ZDROWE ODŻYWIANIE. Będziemy pracować nad kształtowaniem zdrowych nawyków żywieniowych, eliminowaniem z diety ,,jedzenia śmieciowego“, poznamy negatywne skutki zaburzeń odżywiania i postaramy się zwiększyć swoją świadomość wpływu diety na nasze zdrowie.

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 października  2018r.,  w ramach  programu  Szkoła Promująca Zdrowie, pt. ,,Sałatki – bomba witaminowa“. Młodzież przygotowała pyszne sałatki z jesiennych owoców sezonowych a następnie odbyła się ich degustacja. Podczas zajęć zwrócono uwagę, że zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania w naszej diecie nie powinno zabraknąć owoców i warzyw, które dostarczają organizmowi witamin i soli mineralnych, są bogate w substancje nazywane antyoksydantami.