IX Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2019 pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość

W dniu 11 kwietnia 2019 r. w  sali widowiskowo-koncertowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu odbył się IX Festiwal Talentów Młodzieży, Zamość 2019, pod hasłem „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła” organizowany przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu. W tym roku partnerami byli: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu oraz Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.

Uroczystego otwarcia IX Festiwalu Talentów Młodzieży dokonali: Zastępca Prezydenta Miasta Zamość Pani Małgorzata Bzówka oraz Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu Pan Lucjan Gnyp. W  Festiwalu uczestniczyli uczniowie zamojskich szkół ponadgimnazjalnych i wychowankowie placówek skupiających tych uczniów. Na scenie zaprezentowało się 10 wykonawców (soliści i zespoły) – łącznie 26 osób w kategoriach: muzyka i śpiew oraz taniec i inne sztuki. Wykonawców oceniało profesjonalne Jury.

W kategorii taniec i inne sztuki:

I miejsce zajęła reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu za taniec nowoczesny.

II miejsce zajęli wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu za taniec walc/rock.

W kategorii muzyka i śpiew:

I miejsce zajął uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za wykonanie utworu Dawida Podsiadły „Nieznajomy”.

II miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu za wykonanie utworu Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni”.

III miejsce zajął zespół „Bez nazwy” reprezentujący Szkołę Muzyczną YAMAHA w Zamościu.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:

Wychowankowie Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu za wykonanie utworu Agnieszki Osieckiej „Mówiłam żartem” oraz uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu za wykonanie utworu Zespołu Dżem „Naiwne pytania”.

Ponadto nagrodę Kierownik Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu otrzymały: uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za wykonanie utworu Lady Gagi „Always remember us this way” oraz wychowanki Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu za taniec zumba.

Statuetkę Grand Prix IX Festiwalu Talentów Młodzieży otrzymał Damazy, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za wykonanie utworu Dawida Podsiadły „Nieznajomy”.

Po występach konkursowych odbyły się prezentacje Partnerów Festiwalu. W ramach prezentacji szerokiej działalności Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu ujęty został wątek promowania idei transplantacji. Na scenie wystąpili: Panie Koordynator ds. transplantacji z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie i z Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz osoba po przeszczepie dająca świadectwo sensu i jakości życia po transplantacji. Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu Pan Lucjan Gnyp w geście uznania otrzymał statuetkę za wieloletnie zaangażowanie w promowanie idei transplantacji.

Gościem Specjalnym Festiwalu był znany Zespół młodzieżowy MEFFIS.

Uczestnicy

Gość specjalny, ogłoszenie wyników