Zapraszamy do Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu


Kilometry Dobra

Po raz kolejny społeczność bursy aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną Kilometry Dobra. Celem tegorocznej akcji jest zebranie środków finansowych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością intelektualną Koło w Zamościu na adaptację i remont budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. W podziękowaniu otrzymaliśmy dyplom i pamiątkową statuetkę.

Czytaj dalej

Bezpieczne wakacje

 

6 czerwca w naszej Bursie  odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji pt. „Bezpieczne wakacje”. Omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania się podczas odpoczynku letniego nad wodą, w górach oraz w lesie. W szczególności poruszone zostały tematy dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy, poruszania się po zmroku oraz konsekwencji prawnych zachowań ryzykownych. Na zakończenie Wychowankowie mieli możliwość zadawania pytań.

Czytaj dalej

Dzień Dziecka w Bursie

 

Z okazji Dnia Dziecka 3 czerwca 2024 r. na terenie zielonym naszej Bursy odbył się piknik pod hasłem „Zdrowo na sportowo” połączony z obchodami Światowego dnia bez papierosa. Spotkanie rozpoczęło się meczem w piłkę siatkową pomiędzy wychowankami a  pracownikami Bursy. Gra była wyrównana, jednak lepszymi graczami okazali się wychowankowie. Pani Dyrektor pogratulowała obydwu drużynom, a zwycięzcom wręczyła Puchar Dyrektora Bursy.

Czytaj dalej

Prezent z okazji Dnia Dziecka

 

Z okazji Dnia Dziecka Wychowankowie naszej Bursy otrzymali wyjątkowy prezent. 3 czerwca 2024 r. została oddana do użytku wyremontowana sala sportowa z nowoczesnym sprzętem – ulubione miejsce spędzania czasu wolnego. Sport pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny młodego człowieka, poprawia kondycję i ogólną wydolność organizmu, rozwija umiejętności motoryczne, poprawia nastrój oraz koncentrację.

Czytaj dalej

Jarmark Hetmański

1 czerwca nasz duet: Martyna i Daniel w nagrodę za wyróżnienie w Konkursie Piosenki Ludowej i Folkowej „Folk młodym głosem” zorganizowanym przez Zamojski Dom Kultury wystąpił podczas Jarmarku Hetmańskiego na Zamojskiej Starówce. Wydarzenie było częścią obchodów 444-lecia powstania Zamościa. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj dalej

Nowy wygląd wjazdu do Bursy

Pomniki przyrody

 

 

W dniu 23 maja wychowanki z koła ekologicznego wybrały się do Parku Miejskiego. Była to lekcja w terenie, z której młodzież dowiedziała się: czym są pomniki przyrody ,kto je ustanawia, jakie jest ich znaczenie oraz jak wygląda ochrona pomników-drzew w Zamościu. Wychowanki zobaczyły drzewa-pomniki w naszym mieście oraz zapoznały się z najstarszymi pomnikami przyrody w Polsce. Były to zajęcia kształtujące postawy proekologiczne i poszerzające wiedzę o ochronie przyrody.

Czytaj dalej

Życie - najwyższa wartość

Dnia 22.05.2024r. wychowankowie z  Koła Promocji Zdrowia przeprowadzili debatę podczas, której postawiono pytanie o wartość i ochronę życia. Przytoczone zostały fakty naukowe na temat początku  życia człowieka. Rozwój medycyny i nowych technologii, które odsłaniają tajemnice życia już od najwcześniejszych etapów, pokazuje jak delikatny i skomplikowany jest proces powstawania nowego  życia. Wydarzenie uświetnił występ Martyny i Daniela, którzy zaśpiewali piosenki pt. „Kochaj mnie tak” oraz „Dziś późno pójdę spać”. Wnioskiem z debaty jest stwierdzenie że,  życie jest fenomenem, który zasługuje na podziw, szacunek i ochronę. Debata przeprowadzona została w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego.

Czytaj dalej