Światowy Dzień Walki z Depresją

Europejski Tydzień sportu 2023

W dniach 25-28.09.2023 r. nasza Bursa włączyła się do udziału  w IX Edycji Ogólnoeuropejskiej kampanii ,,Europejski Tydzień sportu 2023”, pod hasłem  #BeActive. Narodowym koordynatorem  tego wydarzenia było Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kampania miała na celu zachęcić młodzież do aktywnego stylu życia. Wychowankowie wraz z wychowawcami aktywnie uczestniczyli w ministerialnym przedsięwzięciu angażując się w różne kategorie  rozgrywek sportowych.

Czytaj dalej

Walentynkowa dyskoteka na lodowisku

14 lutego w Walentynki,  młodzież naszej Bursy pod opieką wychowawcy, miała okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim była walentynkowa dyskoteka na lodowisku. Wychowankowie podczas jazdy na łyżwach bawili się w rytmie dobrej muzyki, którą prowadził wodzirej Dj-Pex. Wyjścia na lodowisko cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży.

Czytaj dalej

Czar Walentynek

W poniedziałkowe popołudnie 12 lutego młodzież Naszej Bursy wykonała ozdobne kartki walentynkowe dla okazania sobie życzliwości, dobroci, przyjaźni. Były to zajęcia w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego pt. „Każdy z nas jest kreatywny” rozwijające uzdolnienia plastyczne oraz wrażliwość estetyczną. Święto Zakochanych to także okazja do wspólnej dyskoteki zorganizowanej 13 lutego przez Młodzieżową Radę Bursy.

 

Czytaj dalej

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Kolejny raz będziemy w naszej Bursie obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Zajęcia dla naszych wychowanków odbędą się po feriach, natomiast rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.saferinternet.pl w celu poszerzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci.

 

Bezpieczne ferie bez używek

23 stycznia 2024 r. odbyły się w Bursie zajęcia profilaktyczne pt. "Bawcie się dobrze podczas ferii, bezpiecznie i bez używek". Celem zajęć było  uwrażliwienie wychowanków na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przeprowadzona została pogadanka na temat zagrożeń płynących z eksperymentowania ze środkami odurzającymi  i substancjami niewiadomego pochodzenia, popularnie nazywanymi dopalaczami oraz projekcja filmów edukacyjnych pt. "Szkoda ciebie na takie patoklimaty" i "Stop dopalaczom" oraz filmy na temat bezpiecznego wypoczynku podczas ferii. W holu prezentowane były gazetki tematyczne: Bezpieczna zima - bezpieczne ferie, Stop dopalaczom, Nie pozwól narkotykom wylogować Cię z życia. 

Czytaj dalej