Spotkania z Funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu

Dnia 23 listopada 2022r. odbyły się zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla wychowanków Bursy na temat „Zachowania ryzykowne młodzieży i ich skutki prawne” przeprowadzone  przez Funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Głównym założeniem zajęć było uświadomienie wychowankom zagrożeń i konsekwencji wynikających z podejmowania zachowań ryzykownych oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Czytaj dalej

Wierni Kibice Naszej Bursy

22 listopada nasi wychowankowie i jednocześnie najwierniejsi miłośnicy piłki nożnej z wielkim entuzjazmem kibicowali Reprezentacji Polski we wtorkowym inauguracyjnym meczu Mistrzostw Świata w Katarze. Nasi wychowankowie mają świadomość,  że patriotyzm i sport idą w parze.

Czytaj dalej

Akcja profilaktyczna – Happening antynikotynowy

W dniu 17 listopada 2022 r. z okazji Świtowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu w Bursie Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu, odbyła się akcja profilaktyczna - Happening antynikotynowy.  Akcję przeprowadziliśmy we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epimiologiczną w Zamościu, którą reprezentowała Pani Karolina Kurzyńska, przedstawiciel Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Organizowany w Bursie Happening promuje modę na niepalenie oraz  zdrowy styl życia. 

Czytaj dalej

Integracja z seniorami

W dniu 17.11.2022 r. wzięliśmy udział w muzyczno-literackim spotkaniu z Ruchem Artystycznym Seniorów Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tematem wiodącym była szeroko pojęta jesień w przyrodzie, ale też i jesień życia. Solistki z naszej Bursy zaprezentowały przeboje polskiej piosenki o jesieni, przemijaniu i miłości oraz wspólnie z seniorami recytowały poezję znanych poetów.

Czytaj dalej

Spotkanie literackie ze Zbigniewem Dmitrocą

 

W dniu 16 listopada w Książnicy Zamojskiej młodzież z naszej Bursy wraz z wychowawcą  uczestniczyła w spotkaniu kulturalno-edukacyjnym dotyczącym Jubileuszu pracy twórczej Zbigniewa Dmitrocy. Wychowankowie chętnie słuchali opowieści autora bajek, który zapoznał ich ze swoją twórczością. Spędzony wspólnie czas upłyną w miłej i w przyjaznej atmosferze.

Czytaj dalej