Międzynarodowy Dzień Teatru

Jak najlepiej uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru? Otóż w dniu 27.03.2023r. Młodzieżowa Rada Bursy zorganizowała wyjście z grupą młodzieży z naszej Placówki do Książnicy Zamojskiej gdzie obejrzała widowisko teatralne pt: ,,Mała księżniczka,, wystawione przez Zamojską Grupę Teatralną. Po widowisku odbyło się spotkanie z młodymi aktorami oraz ich opiekunem. Mogliśmy dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o ich pasji oraz kulisach pracy w teatrze młodzieżowym, który odniósł już dużo sukcesów nie tylko na zamojskich scenach. Dziękujemy za moc wrażeń i dużo uśmiechu w tym dniu.

Czytaj dalej

Edukacja społeczna

Wychowankowie naszej Bursy z koła edukacji społecznej uczestniczyli w zajęciach dotyczących planowania rodziny. Po projekcji filmu edukacyjnego wychowankowie  mieli możliwość dowiedzieć się,  czym jest zdrowie prokreacyjne, poznali jego determinanty oraz uświadomili sobie, że o jakości życia decydują zachowania prozdrowotne, czyli nasze decyzje, wybory i zachowania. Zajęcia odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze. 

Czytaj dalej

Sukces Naszej Wychowanki

Nasza Wychowanka Natalia, uczennica III klasy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu uzyskała status wyróżnionego finalisty w VII Ogólnopolskim Konkursie Poligraficznym, zrealizowanym przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Warszawskiej, uzyskując uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia. Natalii serdecznie gratulujemy!

Góra grosza

Młodzieżowa Rada Bursy  dołączyła do ogólnopolskiej akcji ,,Góra grosza" i zorganizowała zbiórkę monet wśród społeczności naszej Bursy. Akcja trwała od początku listopada minionego roku. Zebrane pieniądze zostały przekazane Towarzystwu "Nasz Dom", za które zostanie zorganizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa oraz specjalistyczna opieka dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Czytaj dalej

Złość w literaturze

W dniu 21.03.2023 wychowankowie naszej bursy uczestniczyli w zajęciach z Ogólnopolskiego Projektu ,,Sztuka emocji”. Podczas zajęć wychowankowie napisali dyktando online, którego tematem była złość. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocją złości poprzez literaturę.

Czytaj dalej