2 Przegląd muzyczny „Gramy bez prądu”

W dniu 26 lutego 2015 roku w świetlicy Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu odbył się  2 Przegląd Muzyczny Burs i Internatów Województwa Lubelskiego pod hasłem „Gramy bez prądu”.

Organizatorem przeglądu była Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu. Honorowy patronat nad imprezą objął Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Magdalena Dołgan Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Pan Jan Lelonek Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Dyrektorzy zamojskich szkół i placówek. Na widowni gościliśmy też podopiecznych i opiekunów Domu Pomocy Społecznej w Krasnobrodzie.

Celem Przeglądu było:

 1. Promowanie talentów, zdolności i umiejętności muzycznych młodzieży.

 2. Pobudzanie aktywności artystycznej.

 3. Podniesienie poczucia własnej wartości wykonawców.

 4. Promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

 5. Profilaktyka zachowań ryzykownych młodzieży.

 6. Integracja wychowanków oraz wychowawców burs i internatów województwa lubelskiego.

Przegląd "Gramy bez prądu" skierowany był do wychowanków burs i internatów województwa lubelskiego. W 2 przeglądzie wystąpiło 9 wykonawców (soliści i zespoły) łącznie 17 osób z 8 placówek.

Występy oceniało profesjonalne Jury.

Przebieg konkursy

 

Przegląd otworzył Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu Pan Lucjan Gnyp.

Pan Dyrektor powitał zaproszonych gości, wykonawców, ich opiekunów i zgromadzoną na sali publiczność.

 • Pierwsi na naszej scenie zaprezentowali się laureaci 1 Przeglądu „Gramy bez prądu” - grupa „Yelo” z Bursy Szkolnej w Białej Podlaskiej. Grupa wykonała utwory: „Use somebody” Kings Of Leon i „Say something” Christyny Aguilery i A Great Big World.

 • Druga wystąpiła Julia Leszanycz z Bursy Szkolnej Nr 5 w Lublinie. Julia zaśpiewała akompaniując sobie na pianinie „The Color Of The Night” Friedman, Lauren Christy oraz zaśpiewała acapella „Oj u wyszenewomu sadu” ukraińską piosenkę ludową.

 • Wioleta Flisiak z Bursy Szkolnej w Lubartowie zaśpiewała piosenki „Szyba” Katarzyny Groniec i „Powrócisz tu” Ireny Santor.

 • Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu reprezentowali Kinga Sławińska - gitara, śpiew i Karol Różański – djembe, wykonali oni utwory „Things We Lost In The Fire” grupy Bastille i „Uncover” Zary Larsson.

 • Zespół reprezentujący Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w składzie Karolina Kopeć – śpiew, Jakub Mądral i Marian Sawicki – gitary wykonał piosenki „Ale to już było” Maryli Rodowicz i „Czas nie będzie na nas czekał” Blue Cafe.

 • Na saksofonie utwory „Yesterdey” The Beatles i „Cen You Feel The Love Tonihht” Eltona Johna zagrał Arkadiusz Pyczko reprezentujący Internat Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

 • Gospodarzy reprezentował zespół „Skylight” w składzie Sylwia Misiarz – śpiew i Kamil Banach – gitara. „Skylight” usłyszeliśmy w utworach „Zawsze tam gdzie ty” Lady Pank i „Heaven” Bryana Adamsa.

 • Karolina Kuś z Bursy Szkolnej Nr 8 w Lublinie zaśpiewała utwory „Byłam różą” z repertuaru Kajah i Bregowicza, „Dobranoc Panowie” Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Zielińskiego.

 • Jako ostatnia wystąpiła Magdalena Jurko druga reprezentantka Bursy Szkolnej z Lubartowa. Magda zaśpiewała piosenki: „Rzeka marzeń” grupy Bajm i „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar.

Po występach konkursowych Jury udało się na naradę a wykonawcy, ich opiekunowie i zaproszeni goście na poczęstunek.

Po przerwie Pan Dyrektor Lucjan Gnyp wręczył wszystkim uczestnikom i ich opiekunom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatora Przeglądu Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu.

Następnie Jury ogłosiło wyniki konkursu:

Laureatka konkursu została Karolina Kuś z Bursy Szkolnej Nr 8 w Lublinie

Drugie miejsce zajął zespół z Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Siennicy Różanej w składzie: Karolina Kopeć, Jakub Mądral i Marian Sawicki.

Trzecie miejsce zdobył duet: Kinga Sławińska i Karol Różański z Bursy Międzyszkolnej Nr 2 w Zamościu.

W imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty Pana Krzysztofa Babisza nagrody wręczył Pan Jan Lelonek Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Lubelskiego Kuratorium Oświaty:

 1. Miejsce – gitara akustyczna.

 2. Miejsce – duży bęben djembe.

 3. Miejsce – mały bęben djembe.

Więcej zdjęć