Sprawozdanie z VI Festiwalu Talentów Młodzieży Zamość 2016

W dniu 13.04.2016 r. odbył się VI Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2016 pod hasłem "Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła". Organizatorem festiwalu była Bursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu. Partnerami organizacyjnymi były zamojskie uczelnie: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego z siedziba w Zamościu oraz Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość - Pan Andrzej Wnuk. W festiwalu wzięło udział 21 podmiotów: solistów i zespoły, łącznie 29 osób.W skład Jury VI Festiwalu wchodzili Pani Jolanta Kalinowska - Obst - Kierownik Artystyczny i Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, Pan Władysław Swacha muzyk, były koncertmistrz i dyrygent Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Pan Jerzy Tyburski - plastyk, Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Zamościu.

Przebieg festiwalu:

Nasze prezenterki Diana Wysocka i Karolina Dobrowolska przywitały publiczność i poprosiły o zabranie głosu Dyrektora Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu organizatora festiwalu. Pan Dyrektor Lucjan Gnyp przedstawił ideę festiwalu, przywitał zaproszonych gości, wykonawców, ich opiekunów, publiczność, przedstawił Jury i poprosił Panią Magdalenę Dołgan wiceprezydent miasta Zamość o otwarcie festiwalu. Pani Prezydent przywitała się z publicznością i dokonała otwarcia VI Festiwalu Talentów Młodzieży.

Następnie rozpoczęły się występy konkursowe: 

Jako pierwszy na naszej scenie wystąpił duet Akord Beat, który tworzą: Michał Witkowski i Bartosz Zacharczuk, reprezentujący Technikum przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu. Duet wykonał składankę 4 utworów: „Lamour toujours”, „Grek Zorba”, „Still dre” i „Smoke weed everyday”. Opiekunem duetu jest Pani Agnieszka Skowyra.

Kolejnym uczestnikiem był Przemysław Pydo, który reprezentował Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Przemek zaprezentował się w utworze „Jestem sam”, do którego napisał tekst i muzykę. Opiekunem Przemka jest Pani Wioleta Milczuk. 

Następnie zaprezentowała się uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosł Różnych Karolina Dębska. Karolina wykonała piosenkę „My Road” z repertuaru zespołu Blue Cafe. Opiekunem Karoliny jest Pan Adrian Maziarczuk.

Pierwszą reprezentantką gospodarzy festiwalu była Krystynę Kornas. Krystyna wykonała utwór „Kiedyś byłam różą” z repertuaru Kayah. Opiekunem Krystyny jest Pani Jadwiga Drabik.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu reprezentowała Magdalena Romaszko. Magda wykonała utwór pt.” Małgorzata bez mistrza” autorstwa Ewy Andrzejewskiej i Krzysztofa Mrozińskiego. Opiekunem Magdaleny Romaszko jest Pani Małgorzata Borys-Tur.

Po prezentacjach wokalnych przyszedł czas na kategorię małe formy sceniczne, które przedstawili reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu: Patrycja Korol i Mieszko Pyś. Duet prowadzą Panie Eliza Kycko i Anna Rosa- Niemczuk. W ich wykonaniu zobaczyliśmy pantomimę pt: ”Matura” według scenariusza Ireneusza Krosnego.

Kolejny duet: Adrianna Różańska i Julia Źwiernik reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenkę „Show me love” Robina Schulza i Richarda Judga. Adrianna i Julia uczęszczają do MDK-u na zajęcia wokalne prowadzone przez Pana Pawła Kołodziejczyka.  

Druga z reprezentantek gospodarzy festiwalu Sabina Kazimierczuk wykonała utwór z repertuaru The Band Perry „If I Die Young”. Opiekunem Sabiny jest Pani Jadwiga Drabik.

W kategorii taniec zaprezentował się Karol Chmiel, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu. Jego taniec jest mieszanką wielu stylów. Karol występuje pod pseudonimem J. Bunny. Karolem opiekuje się Pani Agnieszka Skowyra.

Magdalena Ślepecka jest uczennicą Zasadniczej Szkoły Zawodowej Rzemiosł Różnych. W jej wykonaniu usłyszeliśmy „Kołysankę dla nieznajomej” z repertuaru zespołu Perfekt. Opiekunem Magdy jest Pani Karolina Miętkiewicz.

Następnie wystąpił duet, który reprezentował I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w składzie: Natalia Turczyn – śpiew i Roksana Siwczuk –gitara. Dziewczęta wykonały utwór „Nieznajomy” z repertuaru Dawida Podsiadło. Opiekunem zespołu jest Pani Bożena Krupa.

Kolejnym wykonawcą był Rafał Lewicki uczeń Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Rafał wykonał piosenkę „Królowa nocy” zespołu Akcent. Opiekunem Rafała jest Pani Wioleta Milczuk.

W kategorii taniec na naszej scenie wystąpił Michał Wójtowicz, który reprezentował Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. Michał zatańczył street dance. Opiekunem Michała jest Pani Agnieszka Skowyra. 

Czternasta wystąpiła Dominika Kazanowska reprezentująca III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida. Dominika wykonała utwór: ”Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” z repertuaru Maryli Rodowicz. Opiekunem Dominiki jest Pani Małgorzata Kordyaczna.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 na naszym festiwalu reprezentował Karol Saj. Karol zaprezentował się w „Czarnym bluesie o 4 nad ranem” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa. Opiekunem Karola jest Pan Piotr Nowak.

Kolejnym wykonawcą był zespół Nasza Paka reprezentujący Internat Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. W skład zespołu wchodzą: Beata Szozda, Krystyna Potyrańska, Arleta Zawiślak i Paweł Jędrzejewski. Nasza Paka zaśpiewała utwór: „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar. Opiekunem zespołu jest Pani Urszula Sirko - Rogowska.

Następnie mieliśmy okazję obejrzeć film „Płomień 43”, którego autorem jest Łukasz Gmiterek. Łukasz reprezentował Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu. Opiekunem Łukasza jest Pani Małgorzata Kitka.

Agnieszka Sałata uczennica Prywatnego Technikum Hotelarskiego zaprezentowała się w utworze” Too Close” Alexa Clare. Opiekunem Agnieszki jest Pan Piotr Siewień. 

Kolejny duet: Radosław Górski – akordeon i Bartłomiej Dawid – wokal, reprezentował I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwór Deana Martina „That,s Amore”. Opiekunem duetu jest Pani Bożena Krupa.

W wykonaniu Moniki Wysockiej z Technikum „Lider” usłyszeliśmy tytułową piosenkę z filmu „Titanic” w reżyserii Jamesa Camerona. Z muzyką J. Hornera. Opiekunem Moniki jest Pani Barbara Wiśnicka.  

Jako ostatni wystąpił duet: Natalia Łój i Justyna Tłuczek reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu. Dziewczęta wykonały utwór Marka Dudkiewicza i Janusza Kruka „Choć pomaluj mój świat”. Duetem opiekuje się pani Małgorzata Borys-Tur. 

Po występach konkursowych Jury udało się na naradę. W tym czasie zaprezentowały swoją ofertę wyższe uczelnie, partnerzy organizatora festiwalu. Po prezentacjach uczelni Pan Dyrektor Lucjan Gnyp zaprosił na scenę Panią Annę Gradziuk koordynatora do spraw transplantacji Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu, z którą nasza bursa współpracuje od wielu lat, propagując ideę transplantacji wśród naszych wychowanków. Pani Anna Gradziuk przekazała informacje na temat przeszczepu narządów. Przedstawiła Patryka Przytułę z Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - osobę po przeszczepie, który podzielił się świadectwem życia przed i po przeszczepie, zachęcając do włącznie się w akcję informacyjną promującą ideę transplantacji.

Przyszedł czas na Gościa Specjalnego festiwalu gwiazdę muzyki disco dance zespół Solaris, który porwał całą publiczność do zabawy przed sceną. 

Następnie Pani Jolanta Kalinowska – Obst przewodnicząca Jury odczytała protokół obrad:

Jury przyznało:

Wyróżnienia:

Duet: Patrycja Korol, Mieszko Pyś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Zamościu w kategorii małe formy sceniczne za pantomimę „Matura”

Duet: Adrianna Różańska, Julia Żwiernik reprezentujące Młodzieżowy Dom Kultury za utwór „Show mi love”. 

W kategorii muzyka i śpiew:

II miejsce – Natalia Turczyn i Roksana Litwińczuk z I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu za piosenkę „Nieznajomy”.

2 równorzędne 1 miejsca:

I miejsce – Karol Saj z z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu - za utwór „Blues o czwartej nad ranem”.

I miejsce – Magdalena Romaszko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu – za piosenkę „Małgorzata bez mistrza” 

W kategorii taniec i inne sztuki:

II miejsce – Karol Chmiel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu za taniec nowoczesny.

I miejsce – Łukasz Gmiterek za film „Płomień 43” reprezentujący Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu. 

Grand Prix VI Festiwalu Talentów Młodzieży zdobyła Magdalena Romaszko z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Zamościu – za piosenkę „Małgorzata bez mistrza”.

Dyrektor Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Zamościu Lucjan Gnyp wraz z Panią Dyrektor Wydziału Urzędu Miasta Zamość Agnieszką Kowal i przedstawicielami uczelni Panią Kanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu Elżbietą Antończak i Kanclerz Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej z siedzibą w Zamościu Ewą Lipczyńską wręczyli dyplomy, nagrody statuetkę Grand Prix, wszyscy uczestnicy festiwalu oraz ich opiekunowie dostali również koszulki. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i zakończenie festiwalu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 Więcej zdjęć

Ogłoszenie wyników