W ramach programu „Bezpieczna Bursa” koordynator ds. bezpieczeństwa zorganizowała zajęcia „Jak bezpiecznie korzystać z komputera i internetu”, które przeprowadził Pan Adam Mielniczuk. Zajęcia edukacyjne miały na celu przybliżenie i uwrażliwienie młodzieży na zjawisko cyberprzemocy, możliwych konsekwencji dla jej sprawców i ofiar; wspieranie młodzieży w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz rozumieniu wpływu tych platform na ich zdrowie psychiczne i relacje. Następnie prowadzący wyświetlił film, który powstał na podstawie prawdziwych historii zaistniałych w sieci. Podczas zajęć wychowankowie m.in. poszerzyli swoją wiedzę na temat nadużywania urządzeń cyfrowych, uświadomili sobie zagrożenia w sieci. Na zakończenie młodzież włączyła się w dyskusję i wymieniła się spostrzeżeniami dotyczącymi ich cyfrowych nawyków.