Włączyliśmy się w akcję #Misja112 – jeden numer, tysiąc szans, zainicjowaną przez Delegaturę w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie. W środę 13 maja 2026 r. w bursie odbyły się warsztaty pierwszej pomocy z Panem Pawłem Gerejem z Roztoczańskiej Grupy Ratowników. Nasi wychowankowie mieli możliwość praktycznego przećwiczenia zasad udzielania pierwszej pomocy – prawidłowego alarmowania służb, badania czynności życiowych w przypadku utraty przytomności, zabezpieczenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, wykorzystania sprzętu AED, a także właściwego reagowania w sytuacjach zadławienia. Dowiedzieli się również w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne i innych osób znajdujących się w okolicy zdarzenia. Misja 112 ma na celu utrwalanie zasad bezpieczeństwa, promowanie właściwego korzystania z numeru alarmowego oraz uwrażliwienie społeczeństwa na konieczność reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu każdego człowieka.